dworze w Jełmuniu nie telewizor, a dworska biblioteka na gościa czeka.Jak na prawdziwy dwór przystało mieści się w nim biblioteka, a jej pokaźny księgozbiór to jedna z duchowych atrakcji dworu. Zapewne niejednokrotnie podczas letniego pobytu zapragniesz usiąść w leżaku z jedną z ksiąg z dworskiej biblioteki. Zimą przy filiżance kawy w cieple kaflowego pieca równie chętnie oddasz się czytaniu. Biblioteka to nie tylko książki, to także czasopisma. A w dworze w Jełmuniu, oprócz tych aktualnych możesz także poczytać gazety sprzed stu lat! Do dyspozycji gości, w bibliotece dostępne są również mapy, przewodniki i materiały informacyjne.

amiast, tak powszechnych gier komputerowych proponujemy bilard, karty lub gry planszowe. Do gry w karty zasiądziesz przy prawdziwym przedwojennym stoliku zwanym "karciakiem".

dworze znajduje się mini Spa z sauną suchą i parową oraz jacuzzi, zwane Altaną Zdrowia i Relaksu. Mieści się ono w parku w drewnianej mazurskiej altanie. Jest atrakcją przez cały rok. W upalny, letni dzień kiedy szukamy chłodu i cienia ulgę z pewnością przyniesie kąpiel w jacuzzi. Kąpiel w cieniu parkowych drzew, z widokiem na rozległe łąki, pola i las, w towarzystwie śpiewu ptaków zapewne na długo pozostanie w pamięci. Zimą śnieg, siarczysty mróz i gorąca, masująca woda również godne są przeżycia. W deszczowe dni na ogarniające nas przygnębienie polecamy skorzystanie z koloroterapii i aromaterapii. Altana Zdrowia i Relaksu tylko do dyspozycji gości Dworu w Jełmuniu.

olecamy także przejażdżki rowerowe po okolicy. Otaczający dwór park, rozległe łąki, las i naturalne wzniesienia to idealny teren do wycieczek rowerowych, jak i spacerów na świeżym powietrzu.

liskość jeziora, duży pomost zachęcają do wędkowania lub wypraw na jezioro kajakiem, łodzią, rowerem wodnym. Zimą zamarznięta tafla jeziora to wspaniałe lodowisko.

obliski zagajnik i las obfitują w grzyby i zapraszają do ich zbierania.

ościom proponujemy także atrakcje w okolicy. Warto skorzystać między innymi z: wycieczki do Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce, Zamku Biskupiego w Reszlu, Wilczego Szańca w Gierłoży, Zespołu pałacowego w Łężanach lub obejrzeć Osadę Kulturową i Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz popłynąć kajakiem Krutynią. Kolejna nasza propozycja to zamek krzyżacki w Kętrzynie, skansen w Owczarach oraz Pałac i Manufaktura w Nakomiadach. Zimową porą warto skorzystać z wyciągu narciarskiego „Góra 4-ch Wiatrów” w Mrągowie.